Podążaj za nami

  w social mediach

Wspierane przez

tel.

600-418-341

888-031-502

 

adres

ul. Gen. Sowińskiego 4-10

87-100 Toruń

email:

gildia.torun@gmail.com

Wesprzyj nas

20 lutego 2023


Podróż do Indii bez wychodzenia ze szkoły? To jak najbardziej możliwe!

Kolorowe Indie odwiedzą Ciebie! Nasi prowadzący przyniosą ze sobą nie tylko wspaniałe rekwizyty, ale również pokażą jak wyglądają zapisy imiona uczniów w hindi i dialekcie Pendżab.

Zajęcia prowadzone są w formie prelekcji, zostaną zaprezentowane ciekawostki, waluta, wizerunki bóstw, biżuteria oraz stroje. Opowieść o Indiach wzbogacona jest prezentacją slajdów ukazujących piękno i różnorodność tego niezwykłego, pełnego kontrastów kraju.  Odbędzie się również pokaz języka hindi. Chętni uczniowie, będą mogli zobaczyć jak wygląda ich imię zapisane w hindi oraz w dialekcie Pendżab.

Prelekcja będzie trwała 2 x 45 minut.

Koszt: 15 zł / osoby

Zajęcia prowadzić będą:

Dagmara Miałkowska – etnolog, kulturoznawca, spędziła w Indiach ponad rok pracując w tamtejszych organizacjach pozarządowych. Odbyła również podróż pociągiem pokonując ponad 3000 km, zwiedzając najważniejsze miejsca turystyczne Indii.  Trenerka jogi i miłośniczka egzotycznych podróży.

Rohit Rishi – pochodzący z Pendżabu, mieszkający od kilku lat w Polsce hindus. Właściciel restauracji z indyjskim street foodem. W wolnych chwilach poświęca się rysowaniu i tańcom w rytm bollywoodzkich utworów.