W okresie lipiec - grudzień 2023 roku zrealizowaliśmy w nieformalnym partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej projekt "Sięgnij PoMoc". Projekt był odpowiedzią na zapotrzebowanie zgłoszone przez MGOPS Gniewkowo, który ze względu na cięcia budżetowe wywołane pandemią został częściowo pozbawiony środków finansowych.
 
W ramach projektu zrealizowano trwający 5 miesięcy cykl warsztatów dla kobiet z zakresu kompetencji rodzicielskich, rozwoju osobistego, coachingu i radzenia sobie ze stresem, uzupełnionych indywidualnym poradnictwem. Równolegle dzieci uczestniczek brały udział w zajęciach z animatorem. Łącznie zrealizowano 132h warsztatów dla kobiet, 120h zajęć dla dzieci oraz 120h indywidualnego poradnictwa.
 
Poprawiły się zdolności komunikacyjne osób uczestniczących, podniosła się umiejętność asertywnego zachowania, radzenia sobie z trudnymi emocjami i sytuacjami związanymi z rodzicielstwem. Z kolei dzieci uczestniczek zyskały umiejętności interpersonalne związane z komunikacją, radzeniem sobie z emocjami, stawianiem granic i nawiązywaniem relacji z rówieśnikami. Są to umiejętności, z których będą mogły korzystać przez całe swoje życie.


Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

 

Kontakt w sprawie projektu:

Michał Siromski – tel. 608 399 629

Wesprzyj nas

Podążaj za nami

  w social mediach

Wspierane przez

tel.

600-418-341

888-031-502

 

adres

ul. Gen. Sowińskiego 4-10

87-100 Toruń

email:

gildia.torun@gmail.com