W okresie lipiec - grudzień 2023 roku zrealizowaliśmy w nieformalnym partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej projekt "Sięgnij PoMoc". Projekt był odpowiedzią na zapotrzebowanie zgłoszone przez MGOPS Gniewkowo, który ze względu na cięcia budżetowe wywołane pandemią został częściowo pozbawiony środków finansowych.
 
W ramach projektu zrealizowano trwający 5 miesięcy cykl warsztatów dla kobiet z zakresu kompetencji rodzicielskich, rozwoju osobistego, coachingu i radzenia sobie ze stresem, uzupełnionych indywidualnym poradnictwem. Równolegle dzieci uczestniczek brały udział w zajęciach z animatorem. Łącznie zrealizowano 132h warsztatów dla kobiet, 120h zajęć dla dzieci oraz 120h indywidualnego poradnictwa.
 
Poprawiły się zdolności komunikacyjne osób uczestniczących, podniosła się umiejętność asertywnego zachowania, radzenia sobie z trudnymi emocjami i sytuacjami związanymi z rodzicielstwem. Z kolei dzieci uczestniczek zyskały umiejętności interpersonalne związane z komunikacją, radzeniem sobie z emocjami, stawianiem granic i nawiązywaniem relacji z rówieśnikami. Są to umiejętności, z których będą mogły korzystać przez całe swoje życie.


Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

 

Kontakt w sprawie projektu:

Michał Siromski – tel. 608 399 629

Wesprzyj nas

Tytuł projektu:

Superbohaterowie w służbie zdrowia
 

Opis projektu:

Projekt dotyczy promowania zdrowia i profilaktyki chorób osób starszych.
 

Okres realizacji projektu:

01.06.2023r. - 31.08.2023r.
 

Cel:

umacnianie zdrowia i zapobieganie największym problemom zdrowotnym wśród osób dorosłych tj. chorobom układu krążenia, nowotworom i otyłości.
 

Grupa docelowa:

40 seniorów z województwa kujawsko-pomorskiego.
 

Główne działania: 

realizacja 7 wykładów dotyczących różnych zagadnień związanych ze zdrowiem osób starszych.
 

Wartość projektu:

9 500,00 zł
 

Dofinansowanie:

7 600,00 zł
 

Źródło dofinansowania:

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego
 

Kontakt w sprawie projektu:

Dagmara Miałkowska – tel. 888 031 502

Podążaj za nami

  w social mediach

Wspierane przez

tel.

600-418-341

888-031-502

 

adres

ul. Gen. Sowińskiego 4-10

87-100 Toruń

email:

gildia.torun@gmail.com